Tanie podróżowanie poza okresem urlopowym

Tanie podróżowanie poza okresem urlopowym

21 kwietnia 2020 Wyłącz przez admin

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najważniejsze, nie dotyczy tojedynie majętnych mieszkańców. Od kiedy niedrogie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy oraz dalej. Oczywiście, żeby znaleźć najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w dogodnym terminie.

Izrael

W zależności od kraju, który chcemy odwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie pogody. Jednak wtenczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie wyższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas nadciąga.Idealnym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju.

Barcelona

Także Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez rodaków, może być tania. Samolotowy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak znacznie spada w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona ma delikatniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam mnóstwo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby chcące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miasta, warto wybrać się w styczniu, wtedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w czerwcu lub sierpniu. Wiele osób z Polski, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo rezerwują ten termin, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

Jeśli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie na plaży, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zainteresować. Bowiem znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane będą w miesiącach upalnych, co znacząco winduje cenę lotów. Dlatego warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zobaczymy.