Ślub i Wesele

Ślub i Wesele

22 kwietnia 2020 Wyłącz przez admin

Ślub jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą nas spotkać w życiu. Taki dzień z pewnością na bardzo długo pozostaje nam w pamięci. Każdy z nas pragnie, aby był on wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny. Z pewnością nie chcemy, aby chociażby najdrobniejsze niedoskonałości przyczyniły się do jego zniszczenia. Para nowożeńców znajduje się tego dnia w centrum zainteresowania. Zarówno w kościele, jak i na przyjęciu weselnym odgrywają oni najważniejszą rolę. Ślub nie opiera się jednak tylko na zabawie i pięknych strojach. Przede wszystkim liczy się to, aby dwoje ludzi naprawdę się kochało i pragnęło ze sobą spędzić resztę życia. Często niestety sama miłość nie wystarcza. Czasami trzeba również wytrwać te złe chwile, jakie w małżeństwie niejednokrotnie się pojawiają. Dramatem naszych czasów, z czego wynika coraz więcej rozwodów, są ludzie, którzy nie rozumieją do końca przysięgi składanej przed ołtarzem lub traktujący ją jako zabawę. Często również młodzi ludzie popełniają ogromny błąd pobierając się ze względu na dziecko, które jest już w drodze, bądź niedawno pojawiło się na świecie. Takie małżeństwa niestety mają najmniejsze szanse na przetrwanie.

Nowożeńcy

W dniu ślubu nowożeńcy odgrywają główna rolę. Znajdują się wtedy w centrum uwagi i zainteresowania. W kościele każdy pragnie z odpowiedniego miejsca śledzić moment, w którym składają sobie oni przysięgę, a podczas przyjęcia weselnego jako pierwszy złożyć szczere życzenia na tę nową drogę ich życia. Decyzja o ślubie z pewnością musi być bardzo dobrze przemyślana, gdyż jest to już transakcja wiążąca nas na całe życie z drugą osoba. Często nie wystarczy tylko sama miłość. Również każdy decydujący się na ten niezwykle odważny, ale również odpowiedzialny krok powinien przemyśleć wiele spraw i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie on w stanie wytrwać przy małżonku nawet w tych złych chwilach. Nigdy przecież nic nie wiadomo. Bardzo często los lubi płatać nam przeróżne figle, więc powinniśmy być przygotowani na każdą okoliczność. Jeśli ktoś naprawdę kogoś kocha, nie zostawi go nawet w najtrudniejszym momencie życia i oto tak naprawdę chodzi w małżeństwie, które nigdy nie powinno być zawierane z przymusu lub chwilowego zauroczenia.

Obrączki

Wybór obrączek na śluby, jest dla pary młodej dość wysokim wyzwaniem. Muszą oni wybrać coś, co będzie na topie, a zarazem coś, co przypadnie do gustu obojgu. Obrączki są tak jakby elementem, który potwierdza chęć bycia ze sobą obojga osób. Otrzymuje się je podczas przysięgi małżeńskiej, jako przypieczętowanie miłości. Najbardziej popularnymi są te, które wykonuje się z czystego złota. Jednakże ludzie nie stronią od połączeń złota i srebra, czy połączeń złota z innymi drobnymi elementami, do jakich należą brylanty, czy diamenty. Obrączek nie muszą używać wszyscy, o czym mieliśmy się okazję przekonać podczas wielkiego królewskiego ślubu, jaki miał miejsce kilka dni temu. Książę William zamiast obrączki pozostał w jednym z pierścieni królewskich, obrączkę na palec nałożył natomiast swojej wybrance, jaką była Kate Middleton. W Polsce panuje już od wielu lat tradycja nakładania obrączek. Używa się ich zarówno na ślubach kościelnych, jak i na ślubach cywilnych. Narzeczeni wybierają je albo razem, albo robi to Pan Młody.

Samochód

Może i dziwnie, a zarazem zaskakująco brzmi fakt, że samochód jest bardzo ważnym elementem każdej ceremonii ślubnej. W końcu nowożeńcy muszą do przysłowiowego ołtarza czymś dotrzeć. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście samochód, który ma swojego szofera. W niektórych miejscowościach, przy ładnej letniej pogodzie, preferuje się dorożki, co szczególnie ładnie wygląda w miastach. Na wsiach dorożki są nade wszystko popularne, ale w miastach takich jak Kraków, się ich jak najbardziej używa. Samochody, szczególnie limuzyny, przyjęły się już dawno jako stały element oprawy ślubnej. Kiedy Pan Młody czeka już w Kościele, przeważnie wtedy Pani Młoda pod same drzwi katedry przybywa samochodem. Przydatny on jest także wtedy, kiedy już po ceremonii ślubnej z Kościoła, wszyscy odjeżdżają w miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Przeważnie na czele jest szofer z nowożeńcami, on w przenośny sposób prowadzi cały orszak gości na wesele. Takim samochodem wiele par wybiera się również w podróż poślubną.

Biżuteria dla mężczyzn

Odpowiedni dobór biżuterii dla mężczyzn jest uwarunkowany jeszcze oczywiście czynnikami kulturowymi. W wielu przypadkach konieczne jest oczywiście dostosowanie się do panujących w danym regionie zwyczajów. Na ogół jednak uważa się, że elegancki mężczyzna nie powinien w żadnym razie nosić biżuterii. Nie oznacza to jednak że nie może mieć on różnego rodzaju ozdób, które znacząco wpływać mogą na jego wizerunek. Na ogół wyróżnia się trzy podstawowe elementy ozdobne. Po pierwsze są to spinki do koszuli, o ile oczywiście dana okazja wymaga tego, aby założyć po elegancki strój. Jednak nie jest to jedyna ozdoba na jaką można sobie w przypadku takiego stroju pozwolić. Na ogół najbardziej elegancki i rzucający się w oczy jest w takim przypadku po prostu zegarek. Niemniej jednak warto jest pomyśleć o zakupieniu stosownego w paska do spodni. Ładna klamra w takim pasku może być wcale ciekawą ozdobą. W przypadku najbardziej ekskluzywnych pasków do spodni, klamry do pasków wykonywane są z metali szlachetnych, nie brakuje także czasem i kamieni szlachetnych.

Wyjątkowo elegancki pasek

Zapewne każdy słyszał o słynnej włoskiej firmie Gucci, która produkuje najbardziej eleganckie ubrania oraz oczywiście takież same dodatki. Całkiem niedawno firma ta przygotowała specjalny, wyjątkowo elegancki pasek do spodni. Przygotowany został on przez jednego z najlepszych światowych projektantów ubrań tak więc nie powinno w żadnym razie dziwić, iż także cena takiego paska jest dosyć wysoka. Najpierw jednak skupmy się na jego niezmiernie eleganckim wyglądzie. Na taki pasek pozwolić mogą sobie wyjątkowo dobrze zarabiające osoby. Największe zainteresowanie w przypadku takowego paska do spodni wzbudza oczywiście klamra. Nie jest ona wykonana ze zwykłego metalu tak jak w przypadku zwykłych pasków do spodni. Klamra w przypadku tego paska wykonana jest oczywiście z platyny, która ponadto ozdobiona jest jeszcze dodatkowo 30 wyjątkowej jakości diamentami. Toteż cena 750 tysięcy złotych w przypadku takiego paska do spodni może nie wydawać się nazbyt wygórowana, ale jak widać nie każdy może sobie na taki właśnie pasek do spodni pozwolić.