Jak udekorować przestrzeń nad schodami?

Jak udekorować przestrzeń nad schodami?

22 kwietnia 2020 Wyłącz przez admin

Urządzenie swojego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim zaczniemy planowanie prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele czeka na nas dylematów. Przestrzeń w własnym m wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię przeglądanie portali o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych gazet.

Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi pora także na mniej ważne elementy wystroju mieszkania. Przykładem jest ściana umieszczona nad schodami. Warto odpowiednio ją udekorować, gdyż każdy z mieszkańców będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.

Fajnym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby zrealizować ten plan, potrzebne będą rodzinne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnych wymiarach i oprawić w ramki o spójnej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie wywoływać ciekawe wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje odpowiedniego miejsca, aby rozwieszać rodzinne zdjęcia.

Dobrym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni nad schodami może być umieszczenie na niej odpowiedniej fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Ciekawy efekt można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było dostać się na grecką dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.

Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą elegancko wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.