Laptop czy też stacjonarka? Co jest ciekawszym wyborem?

Laptop czy też stacjonarka? Co jest ciekawszym wyborem?

22 kwietnia 2020 Wyłącz przez admin

Każdy kto zastanawia się nad wyborem komputera powinien w największym stopniu przemyśleć czy jest mu wymagany netbook. Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki łatwy jakby się chciało wydawać. Po pierwsze trzeba zastanowić się czy mobilność jest tak bardzo istotną cechą, że ma sens pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy za cenę sporo mniejszych wymiarów oraz sporo mniejszych opcji.

Najważniejszą kwestią jest fakt, że przenośność netbooka to nie jedyne jego zalety. Dodatkowo mniejsze wymiary w większości przypadków również będą bardzo dobrą zaletą

Jeśli chodzi o komputery stacjonarne to ich bardzo ważna zaletą jest sporo większa moc w porównaniu do laptopów. Dodatkowo w większości przypadków da się je dużo prościej rozbudować oraz są dość sporo tańsze niż opcje oparte o laptopy. W największym skrócie rzecz biorąc jeżeli poszukuje się rozwiązań, które mają największą moc powinno się zdecydować się na stacjonarki, natomiast jeśli jest możliwość pozwolić sobie na wydanie sporej ilości mamony kosztem trochę mniejszej mocy to sensowniejszym pomysłem jest zdecydowanie się. Przynajmniej da się go gdzieś przenieść. Natomiast jeżeli wymiary nie mają znaczenia natomiast a priorytetem jest moc oraz możliwości to wybór stacjonarki to najlepszy pomysł. Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, a także brak możliwości niezbyt trudnej naprawy.

Jednak obecnie w sporej części przypadków o wiele lepiej sprawdzają się nowoczesne netbooki średniej jakości. Mające sens jest także, aby wybierać sprawdzonych wytwórców sprzętu.